ОЗЕРО СИВАШ

Напевно, відпочинок на Арабатській Стрілці і в Генічеську буде кілька неповноцінним, якщо не виділити час на відвідування озера Сиваш, яке також називають рожевим озером. Ця місцева визначна пам'ятка заслуговує вашої уваги не тільки через свою унікальність, але також через лікувальних властивостей.

Водна маса озера вельми насичена сіллю. Показник солоності становить від 22 ‰ до 87 ‰. Ропа містить магній, хлористий магній, бромід магнію, сульфат магнію, натрій, калій, і інші солі. Підраховано, що запас солі водойми становить близько 200 мільйонів тонн.

Залежно від температури і концентрації ропи можуть відкладатися і інші солі, такі як хлористий магній, сірчанокислий натрій, солі брому, калію, другіе.Можно сказати, що на рожевому озері цілющою силою володіє все: і повітря, і вода, і земля. Влітку тут спостерігається інтенсивне випаровування вологи. Разом з нею в повітря потрапляє безліч корисних хімічних сполук, зокрема, йоду.

Встановлено, що в приморському повітрі Приазов'я вміст йоду становить 50 мкг / 1м, тобто 5 м³ містять добову норму для людини. Це означає, що в середньому за 2 години перебування на свіжому повітрі в Приазов'ї, людина, дихаючи на повні груди, споживає добову норму йоду. Для порівняння: в Києві вміст йоду в повітрі дорівнює 1 мкг / 1м, а в Карпатах - 0,2 мкг / 1м³.Сівашській міцний розсіл має цінні косметичні та лікувальні властивості.

Ропа такої концентрації високоефективно очищає шкіру, підтягує, покращує її обмінні функції, робить міцнішими і більш еластично, зміцнює волосся і нігті. Бета-каротин, що міститься у водоростях, при зовнішньому застосуванні легко всмоктується в шкіру. Дана речовина є найбільш важливим з каротинів. Це свого роду «еліксир молодості», який підвищує захисні функції організму, бореться з інфекційними процесами і здійснює профілактику деяких ракових захворювань.

 

 

Вам також може сподобатися

Leave a Reply

ukУкраїнська